Return to league table

 NameAge classClubTimeEvent Points
1 Eilidh Campbell W18 MAROC 36:41:00 50
2 Lizzie Stansfield W16 FVO 45:52:00 49
3 Laura King W20 EUOC 47:17:00 50
4 Emma Wilson W20 CLYDE 47:29:00 49
5 Steve Whitehead M65 EBOR 48:04:00 50
6 Jessica Breeze W16 WCOC 49:57:00 48
7 Charlotte Somers-Cocks W55 LOC 50:07:00 50
8 Lucy Haines W20 EUOC 51:16:00 48
9 Alistair Chapman M18 MAROC 51:18:00 50
10 Quentin Harding M55 CLARO 51:31:00 50
11 Alice Bedwell W55 BOK 53:07:00 49
12 Pippa Dakin W20 SYO 53:10:00 50
13 Simon Cane M70 LOC 54:08:00 50
14 Niamh Hunter W18 WCOC 56:29:00 47
15 Peter Gorvett M70 SYO 57:49:00 49
16 Rosie Spencer W16 WCOC 58:09:00 47
17 Tim Tett M55 SYO 59:25:00 49
18 Lindsay Robertson W20 EUOC 59:48:00 46
19 James Logue M50 EPOC 60:24:00 50
20 Janet Rosen W60 HH 60:27:00 50
21 Mark Saunders M55 BOK 62:23:00 48
22 Alice Rigby W21 CLOK 62:29:00 48
23 Janice Nisbet W65 ESOC 62:46:00 49
24 William Thomas M18 MWOC 62:54:00 49
25 Zac Hudd M18 WCOC 62:58:00 50
26 Susan Skinner W50 WCOC 63:12:00 50
27 Luke Graham M18 MAROC 63:12:00 48
28 Jake Chapman M18 MAROC 63:44:00 49
29 Jonathan Emberton M55 EPOC 64:07:00 47
30 Hannah Hateley W18 DEE 64:28:00 44
31 Alasdair Pedley M20 EUOC 65:21:00 48
32 Matthew Gooch M16 MAROC 65:38:00 47
33 Helen Gardner W65 EBOR 65:38:00 50
34 Marsela McLeod W50 INVOC 65:38:00 49
35 Barry Houghton M70 HOC 66:08:00 48
36 Carol Edwards W60 BL 66:21:00 48
37 Michael Billinghurst M55 WCOC 66:51:00 46
38 Keith Tonkin M60 BL 67:08:00 45
39 George Crawford-Smith M70 PFO 67:10:00 47
40 Ian Cooper M70 SYO 67:26:00 46
41 Heather Roome W35 SROC 67:40:00 50
42 Joseph Wright M18 MAROC 67:47:00 47
43 Mike Pedley M55 EPOC 68:17:00 44
44 Pauline McAdam W60 RR 68:23:00 47
45 Mairi Weir W18 MOR 68:25:00 46
46 Nicholas Lightfoot M55 SYO 68:44:00 43
47 Daniel Spencer M18 68:49:00 46
48 Jon Cross M50 FVO 68:58:00 50
49 Jill Libby W60 CLOK 69:04:00 46
50 Ian Ditchfield M60 MV 69:05:00 50
51 Chloe Potter W20 BOK 69:46:00 47
52 Jason Inman M45 FVO 69:48:00 48
53 Inara Gipsle W65 TVOC 70:05:00 49
54 Vicky Thornton W55 MDOC 70:09:00 47
55 Nick Barrable M40 SYO 70:11:00 50
56 Clare Stansfield W20 FVO 70:26:00 43
57 Rebecca Aspin W18 CLOK 70:32:00 42
58 Lily Regan W16 WCOC 70:58:00 45
59 Alan Rosen M60 HH 71:16:00 49
60 Graham Gristwood M21 FVO 71:37:00 50
61 Lachlan Chavasse M20 QO 71:45:00 45
62 Julian Lailey M70 SROC 72:02:00 45
63 Saskia Jones W18 DEE 72:15:00 44
64 Jackie Hallett W60 BOK 72:22:00 45
65 Sally Lindsay W60 ESOC 72:30:00 44
66 Julie Emmerson W21 OD 73:04:00 47
67 Martin Ward M50 SYO 73:12:00 49
68 Mick Lucking M60 NOC 73:20:00 48
69 Barrie Speake M75 EBOR 73:22:00 50
70 Judith Wood W55 PFO 73:40:00 46
71 Stanley Heap M18 SO 74:20:00 46
72 David Robertson M50 CLYDE 74:38:00 48
73 John Britton M65 MDOC 74:38:00 49
74 Daisy Partridge W18 SOS 74:47:00 41
75 Mike Baggott M65 OD 75:03:00 48
76 Bethany Kippin W18 TVOC 75:18:00 40
77 Hazel Wright W21 MAROC 75:20:00 46
78 Tim Harrison M20 SUFFOC 75:32:00 44
79 Matthew Clarke M18 SUFFOC 75:38:00 45
80 Matthew Owen M50 BOK 75:42:00 47
81 Peter Carey M70 OD 75:46:00 44
82 Ifor Powell M50 BOK 76:32:00 47
83 Charlie Adams M50 SYO 76:53:00 46
84 Robert King M55 AIRE 76:53:00 42
85 Alice Wilson W16 CLYDE 76:55:00 43
86 Amanda Crawshaw W45 SYO 77:38:00 50
87 Denise Wright W50 MAROC 77:47:00 48
88 Jill Manning W65 SWOC 78:03:00 48
89 Christine Kiddier W65 BL 78:19:00 47
90 John Tullie M60 RR 78:38:00 46
91 Anthony Squire M40 NOC 79:14:00 49
92 Iain Smith-Ward M50 LOC 79:27:00 46
93 Roger Thomas M55 WCOC 79:31:00 41
94 Catherine Wilson W40 SELOC 79:45:00 50
95 Mark Seddon M55 SELOC 79:52:00 40
96 Nathan Lawson M21 OD 79:58:00 50
97 Liz Phillips W50 OD 80:17:00 47
98 Simon Hunter M50 WCOC 80:22:00 45
99 Jean Payne W65 DEE 81:08:00 43
100 Harrison McCartney M20 OD 81:25:00 49
101 Hanne Bown W35 CLOK 81:51:00 50
102 David Roome M35 SROC 81:58:00 50
103 Lucy Wiegand W50 SYO 82:21:00 49
104 Ellie Bales W18 POTOC 82:22:00 39
105 Diana McClure W65 SBOC 82:46:00 46
106 Derek Fryer M60 LOC 82:46:00 45
107 Ben Stansfield M50 FVO 82:51:00 44
108 Roger Goddard M40 FVO 82:54:00 48
109 Ben Breeze M18 83:06:00 43
110 Christine Robinson W60 LOC 83:16:00 42
111 John Embrey M60 DEE 84:03:00 39
112 Ian Marshall M55 AIRE 84:12:00 38
113 Rona Lindsay W21 ESOC 84:21:00 44
114 Ben Goodwin M18 WCOC 84:24:00 44
115 Lorna Eades W50 INT 84:26:00 46
116 Tara Schwarze Chintapatla W18 EBOR 84:39:00 38
117 Ben Dempsey M16 MDOC 84:44:00 43
118 Daniel Gooch M45 MAROC 84:59:00 43
119 Aidan Rigby M20 CLOK 85:18:00 48
120 Christopher Calow M65 DEE 85:36:00 47
121 Tony Thornley M70 AIRE 85:47:00 46
122 Louise Adams W20 EUOC 85:48:00 46
123 Rebekah Beadle W55 LOC 86:17:00 45
124 Steve Wilson M50 CLYDE 86:44:00 45
125 Andrew Llewellyn M21 FVO 86:59:00 49
126 Mairi Eades W18 INT 87:12:00 42
127 Bruce Bryant M60 OD 87:19:00 44
128 Jacky Dakin W55 SYO 88:13:00 45
129 Ange Jackson W40 WCOC 88:16:00 49
130 Lynne Thomas W45 WCOC 88:24:00 48
131 Paul Pruzina M21 CUOC 88:36:00 47
132 Joe Woodley M21 AIRE 88:43:00 48
133 Janet Cronk W60 WAOC 88:51:00 41
134 Tom Fellbaum M21 MDOC 89:08:00 47
135 Mike Harrison M45 WCOC 89:17:00 42
136 Ben Mitchell M21 SBOC 89:33:00 46
137 Peter Bray M21 SN 89:35:00 45
138 Tom Wood M18 ERYRI 90:14:00 42
139 Diane Mayes W45 CLOK 90:55:00 47
140 Andy Thorpe M45 EPOC 91:41:00 41
141 Jacqueline Embrey W60 DEE 91:49:00 44
142 Iain Stamp M35 WCH 91:52:00 49
143 Iain Embrey M21 SROC 92:07:00 44
144 Philip Vokes M21 DEE 92:10:00 43
145 Ian Peirce M70 SARUM 92:26:00 42
146 Simon Kippin M45 TVOC 92:36:00 40
147 Richard Parkin M50 DVO 92:54:00 39
148 Bob Elmes M70 DEE 93:01:00 41
149 Peter Tryner M40 SYO 93:14:00 47
150 David Spencer M45 WCOC 93:23:00 38
151 Alan Hartley M40 BL 93:30:00 46
152 Sheila Carey W70 OD 93:52:00 50
153 Jonathan Gilbert M55 NOR 93:54:00 36
154 Matthew Vokes M21 WCOC 94:23:00 42
155 Martin Skinner M50 WCOC 94:46:00 43
156 Jon Hateley M55 DEE 94:58:00 42
157 Graham Capper M60 LOC 95:02:00 35
158 Steve Dempsey M55 SYO 95:18:00 41
159 Ella Gilbert W20 NOR 95:29:00 45
160 Rachel Wilson W50 CLYDE 95:40:00 44
161 Heather Fellbaum W55 MDOC 95:54:00 43
162 Dominic Dakin M18 SYO 95:56:00 42
163 Judith Holt W65 DVO 95:59:00 45
164 Marcia Bradbury W60 SYO 96:02:00 40
165 Kevin Fielding M50 HH 96:19:00 37
166 Matthew Elkington M21 OD 96:25:00 41
167 Duncan Harris M50 DEE 96:43:00 40
168 Samuel Fielding M20 SHUOC 96:59:00 46
169 Alexander Mitchell M16 HOC 97:06:00 41
170 Alistair Thornton M21 LUOC 97:31:00 40
171 Lindsey King W55 AIRE 97:53:00 43
172 Alan Irving M50 WCOC 98:25:00 39
173 Paul Chavasse M50 QO 98:27:00 38
174 Anne Wilson W65 LOC 98:30:00 44
175 Cliff Etherden M70 LOC 98:39:00 45
176 Crawford Lindsay M60 ESOC 99:03:00 43
177 Zuzka Strakova W21 DRONGO 99:49:00 42
178 Sarah Jones W21 ESOC 100:18:00 41
179 Chris Burden M70 AIRE 100:25:00 44
180 Mark Simmonds M55 LOC 100:50:00 37
181 Noah Howlett M20 LOC 101:07:00 45
182 David Vincent M55 DVO 101:09:00 34
183 Charles Mayes M50 CLOK 101:23:00 36
184 Jeff Goodwin M55 WCOC 101:28:00 35
185 Andy Robinson M60 LOC 102:11:00 42
186 Ian Cumpstey M40 BL 102:18:00 45
187 David Alcock M40 AIRE 102:34:00 44
188 Duncan Birtwistle M21 OD 103:38:00 39
189 Roman Kotecky M65 OD 103:54:00 42
190 David McCann M55 MDOC 103:54:00 33
191 John Ockenden M21 DRONGO 104:31:00 38
192 Mike Hind M65 CLARO 104:54:00 41
193 David Downes M60 WCOC 105:09:00 41
194 Mikhail Gryaznevich M60 TVOC 105:33:00 40
195 Joe Thomas M20 SHUOC 106:18:00 44
196 Elaine Sutton W50 DEE 106:37:00 42
197 Andrew Stemp M21 WAOC 106:53:00 43
198 Andrew Payne M65 DEE 107:45:00 40
199 Nick Howlett M50 LOC 107:55:00 31
200 Diane Jacks W50 WRE 108:05:00 46
201 Bob Cherry M60 AYROC 108:06:00 39
202 Richard Llewellyn M60 NOC 108:20:00 38
203 Paul Bradbury M60 SYO 108:22:00 37
204 Trevor Ricketts M55 MAROC 108:31:00 33
205 Thomas Cochrane M35 SLOW 109:19:00 37
206 Sally Calland W40 RSOC 109:21:00 48
207 Kevin Bracher M60 SOC 109:39:00 36
208 Joe Taunton M21 NOC 110:05:00 36
209 Kate O'Sullivan W50 MWOC 110:31:00 41
210 Tereza Maria Rush W35 BOK 110:47:00 49
211 Paul Luttman M45 SO 112:06:00 35
212 Steven Breeze M45 WCOC 112:18:00 34
213 Jeff Powell Davies M35 BL 113:53:00 48
214 Kevan Latham M60 SELOC 115:02:00 35
215 Jane McCann W50 MDOC 115:20:00 40
216 Jeneba Hampshire Wright W16 NN 115:58:00 41
217 Arthur Boyt M75 DEVON 116:18:00 49
218 Chris McCartney M45 OD 116:34:00 33
219 David Rosen M65 SROC 116:41:00 34
220 Jonathan Malley M21 MDOC 118:26:00 35
221 Charlotte Thornton W70 SARUM 118:50:00 49
222 Nigel Owens M50 SYO 118:51:00 30
223 Nigel Wright M45 NN 119:53:00 32
224 Pauly-D Jones M50 DEE 120:18:00 29
225 Alison Sloman W80 HOC 121:39:00 50
226 Andis Ozols M35 DVO 122:10:00 47
227 Peter Suba M40 WSX 122:13:00 43
228 John Ferris-Worth M50 BL 123:56:00 28
229 Will Heap M45 SO 125:30:00 42
230 Helen Chiswell W40 DVO 125:39:00 47
231 Mateusz Podsiadly M21 OD 128:51:00 34
232 Steve Wilson M40 SELOC 129:29:00 41
233 Debby Warren W55 NN 132:22:00 39
234 Scott Collier M21 KERNO 135:35:00 33
235 Julie Ferris-Worth W50 BL 138:44:00 38
236 Nicholas Jarvis M21 SO 150:12:00 31
237 Terry Johnstone M50 ESOC 156:22:00 26
238 Tom Dobra M21 BOK 157:48:00 30
239 Francis Shillitoe M40 NATO 158:13:00 40
240 Jamie Hicks M21 SOC 161:51:00 29