Return to league table

 NameAge classClubTimeEvent Points
1 Eilidh Campbell W16 MAROC 36:41:00 50
2 Lizzie Stansfield W16 FVO 45:52:00 49
3 Laura King W18 AIRE 47:17:00 50
4 Emma Wilson W18 CLYDE 47:29:00 49
5 Steve Whitehead M65 EBOR 48:04:00 50
6 Jessica Breeze W16 WCOC 49:57:00 48
7 Charlotte Somers-Cocks W55 LOC 50:07:00 50
8 Lucy Haines W18 AIRE 51:16:00 48
9 Alistair Chapman M16 MAROC 51:18:00 50
10 Quentin Harding M55 SROC 51:31:00 50
11 Alice Bedwell W55 BOK 53:07:00 49
12 Pippa Dakin W20 SYO 53:10:00 50
13 Simon Cane M70 LOC 54:08:00 50
14 Niamh Hunter W18 WCOC 56:29:00 47
15 Peter Gorvett M70 SYO 57:49:00 49
16 Rosie Spencer W16 WCOC 58:09:00 47
17 Tim Tett M55 SYO 59:25:00 49
18 Lindsay Robertson W18 CLYDE 59:48:00 46
19 James Logue M45 EPOC 60:24:00 50
20 Janet Rosen W60 HH 60:27:00 50
21 Jennifer Ricketts W20 EUOC 61:40:00 49
22 Abigail Mason W18 MAROC 61:55:00 45
23 Mark Saunders M55 BOK 62:23:00 48
24 Alice Rigby W20 CLOK 62:29:00 48
25 Janice Nisbet W60 ESOC 62:46:00 49
26 William Thomas M16 MWOC 62:54:00 49
27 Zac Hudd M18 WCOC 62:58:00 50
28 Luke Graham M16 MAROC 63:12:00 48
29 Susan Skinner W50 WCOC 63:12:00 50
30 Jake Chapman M18 MAROC 63:44:00 49
31 Jonathan Emberton M55 EPOC 64:07:00 47
32 Jackie Scarf W55 EPOC 64:25:00 48
33 Hannah Hateley W18 DEE 64:28:00 44
34 Alasdair Pedley M18 EPOC 65:21:00 48
35 Matthew Gooch M16 MAROC 65:38:00 47
36 Marsela McLeod W50 INVOC 65:38:00 49
37 Helen Gardner W65 EBOR 65:38:00 50
38 Barry Houghton M70 HOC 66:08:00 48
39 Carol Edwards W60 BL 66:21:00 48
40 Michael Billinghurst M55 WCOC 66:51:00 46
41 Keith Tonkin M55 GO 67:08:00 45
42 George Crawford-Smith M70 PFO 67:10:00 47
43 Steve Birkinshaw M45 WCOC 67:16:00 49
44 Ian Cooper M70 SYO 67:26:00 46
45 Heather Roome W21 SROC 67:40:00 50
46 Joseph Wright M18 MAROC 67:47:00 47
47 Fanni Gyurko W21 FVO 67:57:00 49
48 Mike Pedley M55 EPOC 68:17:00 44
49 Pauline McAdam W60 RR 68:23:00 47
50 Mairi Weir W16 MOR 68:25:00 46
51 Nicholas Lightfoot M55 SYO 68:44:00 43
52 Daniel Spencer M18 WCOC 68:49:00 46
53 Jon Cross M50 FVO 68:58:00 50
54 Jill Libby W60 CLOK 69:04:00 46
55 Ian Ditchfield M60 MV 69:05:00 50
56 Chloe Potter W20 BOK 69:46:00 47
57 Jason Inman M45 FVO 69:48:00 48
58 Inara Gipsle W65 TVOC 70:05:00 49
59 Vicky Thornton W55 MDOC 70:09:00 47
60 Nick Barrable M40 SYO 70:11:00 50
61 Clare Stansfield W18 FVO 70:26:00 43
62 Rebecca Aspin W18 CLOK 70:32:00 42
63 Lily Regan W16 WCOC 70:58:00 45
64 Alan Rosen M60 HH 71:16:00 49
65 Graham Gristwood M21 FVO 71:37:00 50
66 Lachlan Chavasse M18 DEE 71:45:00 45
67 Julian Lailey M70 SROC 72:02:00 45
68 Zoe Harding W21 EUOC 72:04:00 48
69 Saskia Jones W16 DEE 72:15:00 44
70 Jackie Hallett W60 BOK 72:22:00 45
71 Sally Lindsay W60 ESOC 72:30:00 44
72 Julie Emmerson W21 OD 73:04:00 47
73 Martin Ward M50 SYO 73:12:00 49
74 Mick Lucking M60 NOC 73:20:00 48
75 Barrie Speake M75 EBOR 73:22:00 50
76 Judith Wood W55 PFO 73:40:00 46
77 Stanley Heap M16 SO 74:20:00 46
78 John Britton M65 MDOC 74:38:00 49
79 David Robertson M50 CLYDE 74:38:00 48
80 Daisy Partridge W18 SOS 74:47:00 41
81 Michael Napier M60 NOC 74:55:00 47
82 Michael Baggott M65 HOC 75:03:00 48
83 Bethany Kippin W18 TVOC 75:18:00 40
84 Hazel Wright W21 MAROC 75:20:00 46
85 Tim Harrison M18 SUFFOC 75:32:00 44
86 Matthew Clarke M16 SUFFOC 75:38:00 45
87 Matthew Owen M50 BOK 75:42:00 47
88 Peter Carey M70 OD 75:46:00 44
89 Ifor Powell M45 BOK 76:32:00 47
90 Robert King M55 AIRE 76:53:00 42
91 Charlie Adams M50 SYO 76:53:00 46
92 Alice Wilson W16 CLYDE 76:55:00 43
93 Amanda Crawshaw W45 SYO 77:38:00 50
94 Denise Wright W50 MAROC 77:47:00 48
95 Gill Manning W65 SWOC 78:03:00 48
96 Christine Kiddier W65 GO 78:19:00 47
97 John Tullie M60 RR 78:38:00 46
98 Anthony Squire M40 NOC 79:14:00 49
99 Iain Smith-Ward M45 LOC 79:27:00 46
100 Roger Thomas M55 WCOC 79:31:00 41
101 Catherine Wilson W40 SELOC 79:45:00 50
102 Roger Jackson M70 WCOC 79:49:00 43
103 Katrin Harding W21 SLOW 79:49:00 45
104 Mark Seddon M55 SELOC 79:52:00 40
105 Nathan Lawson M20 OD 79:58:00 50
106 Liz Phillips W50 OD 80:17:00 47
107 Simon Hunter M45 WCOC 80:22:00 45
108 Jean Payne W60 DEE 81:08:00 43
109 Harrison McCartney M20 OD 81:25:00 49
110 Hanne Bown W35 CLOK 81:51:00 50
111 David Roome M35 SROC 81:58:00 50
112 Lucy Wiegand W45 SYO 82:21:00 49
113 Ellie Bales W18 POTOC 82:22:00 39
114 Diana McClure W65 LOC 82:46:00 46
115 Derek Fryer M60 LOC 82:46:00 45
116 Ben Stansfield M45 FVO 82:51:00 44
117 Roger Goddard M40 FVO 82:54:00 48
118 Ben Breeze M18 WCOC 83:06:00 43
119 Christine Robinson W60 SLOW 83:16:00 42
120 John Embrey M55 DEE 84:03:00 39
121 Ian Marshall M55 AIRE 84:12:00 38
122 Rona Lindsay W21 ESOC 84:21:00 44
123 Ben Goodwin M16 WCOC 84:24:00 44
124 Lorna Eades W50 INT 84:26:00 46
125 Tara Schwarze W18 EBOR 84:39:00 38
126 Ben Dempsey M16 MDOC 84:44:00 43
127 Daniel Gooch M45 MAROC 84:59:00 43
128 Aidan Rigby M20 CLOK 85:18:00 48
129 Christopher Calow M65 DEE 85:36:00 47
130 Tony Thornley M65 AIRE 85:47:00 46
131 Louise Adams W20 SYO 85:48:00 46
132 Rebekah Beadle W50 LOC 86:17:00 45
133 Steve Wilson M50 CLYDE 86:44:00 45
134 Andrew Llewellyn M21 NOC 86:59:00 49
135 Mairi Eades W16 INT 87:12:00 42
136 Bruce Bryant M60 OD 87:19:00 44
137 Phil Scarf M50 EPOC 88:11:00 44
138 Jacky Dakin W55 SYO 88:13:00 45
139 Ange Jackson W40 WCOC 88:16:00 49
140 Lynne Thomas W45 WCOC 88:24:00 48
141 Paul Pruzina M20 CUOC 88:36:00 47
142 Joe Woodley M21 AIRE 88:43:00 48
143 Janet Cronk W60 WAOC 88:51:00 41
144 Tom Fellbaum M21 MDOC 89:08:00 47
145 Mike Harrison M45 WCOC 89:17:00 42
146 Ben Mitchell M21 SBOC 89:33:00 46
147 Peter Bray M21 MDOC 89:35:00 45
148 Hannah Bradley W21 WCOC 89:44:00 43
149 Tom Wood M18 ERYRI 90:14:00 42
150 Chris Pollitt M55 WCOC 90:46:00 37
151 Diane Mayes W45 CLOK 90:55:00 47
152 Andy Thorpe M45 EPOC 91:41:00 41
153 Jacqueline Embrey W55 DEE 91:49:00 44
154 Iain Stamp M35 WCH 91:52:00 49
155 Iain Embrey M21 SROC 92:07:00 44
156 Philip Vokes M21 DEE 92:10:00 43
157 Ian Peirce M70 SARUM 92:26:00 42
158 Simon Kippin M45 TVOC 92:36:00 40
159 Richard Parkin M45 DVO 92:54:00 39
160 Bob Elmes M70 DEE 93:01:00 41
161 Peter Tryner M40 SYO 93:14:00 47
162 David Spencer M45 WCOC 93:23:00 38
163 Alan Hartley M40 BL 93:30:00 46
164 Sheila Carey W70 OD 93:52:00 50
165 Jonathan Gilbert M55 NOR 93:54:00 36
166 Matthew Vokes M21 WCOC 94:23:00 42
167 Martin Skinner M50 WCOC 94:46:00 43
168 Jon Hateley M50 DEE 94:58:00 42
169 Graham Capper M55 LOC 95:02:00 35
170 Steve Dempsey M50 MDOC 95:18:00 41
171 Ella Gilbert W20 NOR 95:29:00 45
172 Rachel Wilson W50 CLYDE 95:40:00 44
173 Heather Fellbaum W50 MDOC 95:54:00 43
174 Dominic Dakin M16 SYO 95:56:00 42
175 Judith Holt W65 DVO 95:59:00 45
176 Marcia Bradbury W60 SYO 96:02:00 40
177 Kevin Fielding M45 HH 96:19:00 37
178 Matthew Elkington M21 OD 96:25:00 41
179 Duncan Harris M50 DEE 96:43:00 40
180 Steve Holmes M45 WCOC 96:54:00 36
181 Katerina Skarkova W18 NOR 96:56:00 37
182 Samuel Fielding M20 HH 96:59:00 46
183 Alexander Mitchell M16 HOC 97:06:00 41
184 Alistair Thornton M21 LUOC 97:31:00 40
185 Lindsey King W55 AIRE 97:53:00 43
186 Alan Irving M50 WCOC 98:25:00 39
187 Paul Chavasse M50 DEE 98:27:00 38
188 Anne Wilson W65 LOC 98:30:00 44
189 Cliff Etherden M65 LOC 98:39:00 45
190 Crawford Lindsay M60 ESOC 99:03:00 43
191 Zuzka Strakova W21 DRONGO 99:49:00 42
192 Sarah Jones W21 EUOC 100:18:00 41
193 Chris Burden M65 AIRE 100:25:00 44
194 Mark Simmonds M50 LOC 100:50:00 37
195 Noah Howlett M20 LOC 101:07:00 45
196 David Vincent M55 DVO 101:09:00 34
197 Charles Mayes M50 CLOK 101:23:00 36
198 Jeff Goodwin M50 WCOC 101:28:00 35
199 Bob Barnby M65 WCOC 102:11:00 43
200 Andy Robinson M60 SLOW 102:11:00 42
201 Ian Cumpstey M40 JOK 102:18:00 45
202 David Alcock M40 AIRE 102:34:00 44
203 Timothy Martland M50 MDOC 103:23:00 34
204 Rachel Emmerson W21 OD 103:35:00 40
205 Duncan Birtwistle M21 OD 103:38:00 39
206 Roman Kotecky M65 OD 103:54:00 42
207 David McCann M50 MDOC 103:54:00 33
208 John Ockenden M21 DRONGO 104:31:00 38
209 Darren Baker M50 DEE 104:35:00 32
210 Mike Hind M65 CLARO 104:54:00 41
211 David Downes M60 WCOC 105:09:00 41
212 Mikhail Gryaznevich M60 TVOC 105:33:00 40
213 Joe Thomas M20 MWOC 106:18:00 44
214 Elaine Sutton W50 DEE 106:37:00 42
215 Andrew Stemp M20 WAOC 106:53:00 43
216 Andrew Payne M65 DEE 107:45:00 40
217 Nick Howlett M50 LOC 107:55:00 31
218 Diane Jacks W45 WRE 108:05:00 46
219 Bob Cherry M60 AYROC 108:06:00 39
220 Richard Llewellyn M60 NOC 108:20:00 38
221 Paul Bradbury M60 SYO 108:22:00 37
222 Trevor Ricketts M55 MAROC 108:31:00 33
223 Thomas Cochrane M21 SLOW 109:19:00 37
224 Sally Calland W40 RSOC 109:21:00 48
225 Kevin Bracher M60 SOC 109:39:00 36
226 Joe Taunton M21 NOC 110:05:00 36
227 Kate O'Sullivan W50 MWOC 110:31:00 41
228 Tereza Maria Rush W35 BOK 110:47:00 49
229 Paul Luttman M45 SO 112:06:00 35
230 Steven Breeze M45 WCOC 112:18:00 34
231 Jeff Powell Davies M35 BL 113:53:00 48
232 Kevan Latham M60 SELOC 115:02:00 35
233 Jane McCann W50 MDOC 115:20:00 40
234 Jeneba Hampshire Wright W16 NN 115:58:00 41
235 Arthur Boyt M75 KERNO 116:18:00 49
236 Chris McCartney M45 OD 116:34:00 33
237 David Rosen M60 SROC 116:41:00 34
238 Jonathan Malley M21 MDOC 118:26:00 35
239 Charlotte Thornton W70 SARUM 118:50:00 49
240 Nigel Owens M50 SYO 118:51:00 30
241 Nigel Wright M45 NN 119:53:00 32
242 Pauly-D Jones M50 DEE 120:18:00 29
243 Alison Sloman W80 HOC 121:39:00 50
244 Andis Ozols M35 DVO 122:10:00 47
245 Peter Suba M40 WSX 122:13:00 43
246 John Worth M50 LEI 123:56:00 28
247 Will Heap M40 SO 125:30:00 42
248 Helen Chiswell W40 DVO 125:39:00 47
249 Mateusz Podsiadly M21 OD 128:51:00 34
250 Steve Wilson M40 SELOC 129:29:00 41
251 Andrew McRoyall M50 BOF 131:41:00 27
252 Debby Warren W50 NN 132:22:00 39
253 Scott Collier M21 KERNO 135:35:00 33
254 Rob Taylor M45 HOC 137:07:00 31
255 Julie Ferris W50 LEI 138:44:00 38
256 Ian Webb M21 SLOW 139:56:00 32
257 Nicholas Jarvis M21 SO 150:12:00 31
258 Ellie Hume W21 LUOC 152:10:00 39
259 Terry Johnstone M50 ESOC 156:22:00 26
260 Tom Dobra M21 BOK 157:48:00 30
261 Francis Shillitoe M40 NATO 158:13:00 40
262 Jamie Hicks M21 SOC 161:51:00 29