Return to league table

 NameAge classClubTimeEvent Points
1 Joe Hudd M16 WCOC 00:35:17 50
2 Megan Keith W18 INVOC 00:36:21 50
3 Joe Sunley M16 WCOC 00:36:49 49
4 Ewan Musgrave M16 MAROC 00:40:07 48
5 Jamie Goddard M16 FVO 00:41:07 47
6 Andy Tivendale M70 MAROC 00:41:08 50
7 Eilidh Campbell W18 MAROC 00:41:09 49
8 Charlie Adams M55 SYO 00:41:41 50
9 Charlie Rennie M16 WCOC 00:42:08 46
10 Scarlet Heap W16 SO 00:42:56 50
11 Euan Tryner M16 SYO 00:43:11 45
12 Rachel Brown W16 ESOC 00:43:28 49
13 Caitlin Irving W16 WCOC 00:43:33 48
14 Ann Haley W55 INT 00:43:40 50
15 Pierre Lardet M16 FVO 00:43:44 44
16 Sam Griffin M16 GRAMP 00:44:11 43
17 Neil McLean M75 GRAMP 00:44:26 50
18 Peter Gorvett M70 SYO 00:44:38 49
19 Jason Inman M45 FVO 00:45:11 50
20 Lesley Gomersall W55 GRAMP 00:45:15 49
21 Janice Nisbet W65 ESOC 00:45:21 50
22 Donald Petrie M60 CLYDE 00:46:11 50
23 Isobel Cox W18 BASOC 00:46:20 48
24 Hannah Kingham W16 MOR 00:46:40 47
25 Daniel Gooch M45 MAROC 00:46:46 49
26 Robert Hickling M65 BASOC 00:46:52 50
27 Angus Ivory M16 INT 00:47:06 42
28 Emily Turner W16 LOC 00:47:49 46
29 Alice Wilson W18 CLYDE 00:47:55 47
30 Lizzie Stansfield W18 FVO 00:47:59 46
31 Amber Graham W16 MAROC 00:48:00 45
32 Sheila Strain W70 ELO 00:48:09 50
33 Christine Kiddier W65 BL 00:48:19 49
34 Martin Ward M50 SYO 00:48:26 50
35 Janine Inman W40 FVO 00:48:31 50
36 Charlotte Somers-Cocks W55 LOC 00:48:48 48
37 Sam Gomersall M55 GRAMP 00:48:50 49
38 Ian Maxwell M55 RR 00:49:13 48
39 Ben Stansfield M50 FVO 00:49:48 49
40 Robert Philp M70 KFO 00:49:51 48
41 Mikhail Gryaznevich M65 TVOC 00:50:26 49
42 Matthew Gooch M18 MAROC 00:50:36 50
43 Keith Tonkin M60 BL 00:50:49 49
44 John Tullie M60 RR 00:50:50 48
45 Pauline McAdam W60 RR 00:50:50 50
46 Alison Cunningham W55 ESOC 00:50:51 47
47 Herbie Ashworth M16 WCOC 00:51:09 41
48 Fran Loots W60 TAY 00:51:20 49
49 Stephen Keyes M55 SN 00:51:22 47
50 Gareth Yardley M50 GRAMP 00:51:24 48
51 Jon Shepherd M50 INVOC 00:51:37 47
52 Robert Daly M60 GRAMP 00:51:50 47
53 Anna Cox W16 BASOC 00:51:51 44
54 Mairi Eades W18 INT 00:52:05 45
55 Richard Barrett M45 BAOC 00:52:29 48
56 Tim Griffin M50 GRAMP 00:52:29 46
57 Alastair Lessells M70 ESOC 00:52:34 47
58 Oscar Shepherd M16 INVOC 00:52:47 40
59 Peter Molloy M18 FVO 00:52:52 49
60 Nikki Howard W45 MOR 00:53:07 50
61 Louise Longhurst W55 FVO 00:53:32 46
62 Gary Longhurst M60 FVO 00:53:38 46
63 Nick Hale M60 MAROC 00:53:40 45
64 Ben Hartman M50 INT 00:53:59 45
65 Max Mobus M16 SYO 00:54:04 39
66 Grant Carstairs M65 TAY 00:54:06 48
67 Pauline Tryner W45 SYO 00:54:06 49
68 Susan Blackwood W50 INVOC 00:54:14 50
69 James Laird M50 INVOC 00:54:16 44
70 Julian Lailey M70 SROC 00:54:21 46
71 Peter Halling M65 ESOC 00:54:32 47
72 Ian Ditchfield M60 MV 00:54:58 44
73 William Nicolson M45 INVOC 00:55:02 47
74 Will Heap M45 SO 00:55:09 46
75 Roger Scrutton M70 ESOC 00:55:11 45
76 Steve Wilson M50 CLYDE 00:55:14 43
77 Rebecca O'Donovan W16 LOC 00:55:20 43
78 Gill Berrow W60 ECKO 00:55:28 48
79 Chris Low M55 MAROC 00:55:37 46
80 Roger Garnett M65 ESOC 00:56:04 46
81 Andy Robinson M65 LOC 00:56:10 45
82 Nicholas Lightfoot M55 SYO 00:56:15 45
83 Sally Lindsay W60 ESOC 00:56:19 47
84 Jon Cross M50 FVO 00:56:26 42
85 Carys Thomas W16 WCOC 00:56:35 42
86 Amelia Petrie W60 CLYDE 00:56:47 46
87 David Weir M55 MOR 00:56:59 44
88 Brian Bullen M65 FVO 00:57:01 44
89 Brad Connor M45 FVO 00:57:07 45
90 Anne Stevenson W70 ESOC 00:57:21 49
91 Steve Dempsey M55 SYO 00:57:29 43
92 Ade Chapman M55 MOR 00:57:34 42
93 Beccy Osborn W45 FVO 00:57:34 48
94 Stanley Flint M16 FVO 00:57:36 38
95 Andrew McMurtrie M50 MAROC 00:57:37 41
96 Lindsey Knox W60 RR 00:57:46 45
97 Ian Hamilton M55 GRAMP 00:57:50 41
98 Alan Irving M50 WCOC 00:58:04 40
99 Keith Brown M55 ESOC 00:58:04 40
100 Callum Scott M60 BASOC 00:58:05 43
101 Aimee Darley W16 GO 00:58:22 41
102 Duncan Robertson M18 ESOC 00:58:25 48
103 Colin Matheson M65 MOR 00:58:30 43
104 Caz Dudley W55 MAROC 00:58:54 45
105 Morag McLuckie W45 MOR 00:59:11 47
106 Ifor Powell M50 BOK 00:59:48 39
107 Timothy Martland M55 MDOC 00:59:49 39
108 Lindsey Hensman W70 FVO 00:59:51 48
109 Inara Gipsle W65 TVOC 00:59:53 48
110 Leah Bartlett W16 INT 00:59:59 40
111 Elizabeth Barr W50 MOR 01:00:05 49
112 Michael Pearson M70 TAY 01:00:13 44
113 Rosie Spencer W18 WCOC 01:00:14 44
114 Andrew Campbell M50 MOR 01:00:34 38
115 Rupert Hornby M55 MOR 01:00:52 38
116 Alex Carcas M21 EUOC 01:00:55 50
117 Jacquie Laird W45 INVOC 01:00:58 46
118 Mairi Weir W18 MOR 01:01:00 43
119 Iain McLeod M55 GRAMP 01:01:23 37
120 Al McCartney M16 CLYDE 01:01:24 37
121 Margaret Dalgleish W65 ESOC 01:01:39 47
122 Peter Craig M70 MAROC 01:01:56 43
123 Freya Shepherd W20 INVOC 01:02:08 50
124 Keith Roberts M60 MAROC 01:02:11 42
125 Philippa Weir W55 MOR 01:02:16 44
126 Ross Lilley M50 ECKO 01:02:18 37
127 Arthur Boyt M80 DEVON 01:02:52 50
128 Simon Filmore M60 LOC 01:02:59 41
129 Jenny Blackwood W18 INVOC 01:03:17 42
130 Will Hensman M40 FVO 01:03:25 50
131 Patrick Bartlett M50 INT 01:03:29 36
132 Sarah Jones W21 ESOC 01:03:32 50
133 Tim Morgan M21 EUOC 01:03:33 49
134 Eleanor Pyrah W75 ESOC 01:03:36 50
135 Joshua Dudley M21 MAROC 01:03:39 48
136 Trish Carmichael W70 TINTO 01:03:46 47
137 Fay Walsh W21 EUOC 01:03:56 49
138 Josie Stansfield W50 FVO 01:04:04 48
139 Tricia Alston W55 INT 01:04:10 43
140 Mark Holliday M60 FVO 01:04:15 40
141 Peter O'Hara M45 ESOC 01:04:19 44
142 Trevor Ricketts M55 MAROC 01:04:22 36
143 Katrina McGougan W18 BASOC 01:04:48 41
144 Alastair Dunlop M45 CLYDE 01:05:11 43
145 Bill Stevenson M70 ESOC 01:05:13 42
146 Leslie Dalgleish M65 ESOC 01:05:18 42
147 Mark Wood M50 ESOC 01:05:26 35
148 Donald Barrie M50 MAROC 01:05:47 34
149 Helen Rowlands W50 GRAMP 01:06:08 47
150 Oleg Chepelin M21 INT 01:06:25 47
151 Alison Matheson W45 INVOC 01:06:42 45
152 Paul Caban M55 INT 01:06:45 35
153 Fran Daley W40 ESOC 01:06:50 49
154 Joan Noble W70 INVOC 01:06:56 46
155 Jan Kersel W60 ECKO 01:07:04 44
156 Laura Farquharson W50 GRAMP 01:07:06 46
157 Rachel Kirkland W45 INT 01:07:10 44
158 Alexandra Boloux W20 EUOC 01:07:33 49
159 Alistair Chapman M18 MAROC 01:07:34 47
160 Daniel Campbell M18 MOR 01:07:41 46
161 Thomas Wilson M21 EUOC 01:07:49 46
162 Ian Pyrah M75 ESOC 01:07:52 49
163 Duncan Grassie M35 SLOW 01:07:56 50
164 Denise Wright W50 MAROC 01:08:10 45
165 Louise Dunn W55 LOC 01:08:10 42
166 Diane Jacks W50 WRE 01:08:11 44
167 Phil Smith M55 AYROC 01:08:45 34
168 Deborah Goodwin W55 WCOC 01:08:46 41
169 Tereza Maria Rush W40 BOK 01:09:06 48
170 Alistair Masson M21 EUOC 01:09:12 45
171 Ben Breeze M20 WCOC 01:09:30 50
172 Chris Huthwaite M50 SARUM 01:09:40 33
173 Max Carcas M50 INT 01:09:45 32
174 Christine Robinson W60 LOC 01:09:47 43
175 Hazel Wright W21 MAROC 01:10:03 48
176 Crawford Lindsay M60 ESOC 01:10:35 39
177 Geoffrey Hensman M70 FVO 01:11:02 41
178 Ruth Rhodes W75 SO 01:11:38 49
179 Graham Capper M60 LOC 01:11:53 38
180 Nick Collins M50 MAROC 01:11:59 31
181 Katherine Ivory W45 INT 01:13:40 43
182 Brian Yates M75 ESOC 01:13:53 48
183 Luke Graham M18 MAROC 01:14:06 45
184 Miriam Rosen W70 SROC 01:14:30 45
185 Sue Barrie W50 MAROC 01:14:36 43
186 Stuart Graham M50 SOLWAY 01:14:49 30
187 kieran watts M20 FVO 01:14:52 49
188 Dominic Dakin M18 SYO 01:14:58 44
189 Scott Bailey M45 BOK 01:15:01 42
190 Ian McIntyre M55 INT 01:15:01 33
191 Fiona Findlay W70 ESOC 01:15:06 44
192 Peter McLuckie M45 MOR 01:16:03 41
193 Steven Breeze M45 WCOC 01:16:15 40
194 Kyle Heron M21 STAG 01:16:17 44
195 Iain Embrey M21 SROC 01:16:32 43
196 Heather Smithard W70 KFO 01:16:43 43
197 Lucy Galloway W50 INT 01:16:43 42
198 Tim Harding M55 ELO 01:16:54 32
199 John Mather M45 LOG 01:17:33 39
200 Andrew Lindsay M21 ESOC 01:18:28 42
201 Janet Clark W75 ESOC 01:19:27 48
202 Paul Hammond M40 FVO 01:19:36 49
203 Rachel Wilson W50 CLYDE 01:19:51 41
204 Joe Taunton M21 NOC 01:20:57 41
205 Dennis Mcdonald M55 GRAMP 01:20:57 31
206 Robin Strain M65 ELO 01:23:13 41
207 Ben Mather M16 LOG 01:24:05 36
208 Foss Foster W65 GRAMP 01:25:12 46
209 Frances Wright W21 MAROC 01:25:28 47
210 Donald Smith M65 TAY 01:25:36 40
211 Kathleen Lessells W70 ESOC 01:25:38 42
212 John Getliff M18 MAROC 01:26:27 43
213 Juliet Bentley W50 SROC 01:29:29 40
214 Ben Brown M18 ESOC 01:30:17 42
215 Ben Goodwin M18 WCOC 01:32:28 41
216 Robert Findlay M70 ESOC 01:32:51 40
217 Arnis Saltums M21 STAG 01:33:33 40
218 Valerie Springett W70 INVOC 01:34:46 41
219 Louise Adams W21 EUOC 01:36:04 46
220 Carole Chapman W55 MOR 01:37:27 40
221 Fiona Downie W55 TAY 01:38:08 39
222 William Bruce M65 RR 01:39:40 39
223 David Rosen M65 SROC 01:40:27 38
224 Jacky Dakin W55 SYO 01:40:48 38
225 Fredrik Nordvall Forsberg M21 STAG 01:44:34 39
226 Philip Kenyon M50 MOR 01:45:45 29
227 Eliza Barrie W16 MAROC 01:45:57 39
228 Richard Purkis M21 ESOC 01:46:04 38
229 Hilary Scott W65 BASOC 01:49:44 45
230 Jonty Goodwin M16 WCOC 01:54:29 35
231 Dick Carmichael M70 TINTO 02:14:02 39
232 Sally McCartney W50 CLYDE 02:16:40 39