Return to league table

 NameAge classClubTimeEvent Points
1 Roger Maher M80 SO 47:04:00 50
2 Frank Townley M18 SN 47:45:00 50
3 Jenny Thompson W80 TVOC 48:32:00 50
4 Rebecca Ward W18 NGOC 49:08:00 50
5 Alun Jones M65 TVOC 50:42:00 49
6 Alice Bedwell W60 BOK 52:39:00 49
7 Martin Ricketts M70 TVOC 53:54:00 49
8 Sheila Carey W70 OD 53:55:00 50
9 Mike Wimpenny M70 DEVON 54:21:00 47
10 Colin Dickson M65 BAOC 54:29:00 50
11 Axel Blomquist M65 BAOC 54:46:00 46
12 Ian Ditchfield M60 MV 54:47:00 49
13 Trevor Simpson M80 OD 55:28:00 49
14 Donald Moir M85 LEI 56:09:00 50
15 Helen Errington W55 HH 56:40:00 48
16 David Palmer M70 BOK 56:43:00 44
17 Alex Fielding M18 HH 57:12:00 49
18 Diane Leakey W60 SLOW 57:29:00 48
19 Alison Sloman W80 HOC 57:35:00 49
20 John Embrey M60 SROC 57:58:00 48
21 Lucy Paton W55 SN 58:49:00 47
22 Mikhail Gryaznevich M65 TVOC 58:50:00 45
23 Bethany Kippin W20 TVOC 58:53:00 50
24 John Harrison M70 BADO 58:59:00 42
25 Barney Steventon-Barnes M16 SUFFOC 59:23:00 48
26 Michael Billinghurst M60 WCOC 59:33:00 48
27 Anne Straube W45 OD 59:36:00 50
28 Phoebe King W16 GO 59:43:00 48
29 Barry Elkington M60 OD 60:05:00 45
30 Andy Robinson M65 LOC 60:39:00 43
31 Karen Clark W65 EBOR 62:18:00 47
32 Vladimir Kuznetsov M60 TVOC 62:28:00 42
33 Sian Mitchell W40 HH 62:31:00 49
34 Mark Saunders M60 BOK 63:03:00 41
35 Graham McIntyre M60 INT 63:09:00 40
36 Peter Carey M75 OD 63:20:00 50
37 Melanie Slade W50 SN 63:20:00 49
38 Elisabeth Dickson W60 BAOC 63:43:00 46
39 Marion Payne-Bird W60 GO 64:01:00 45
40 John Farren M80 TVOC 64:02:00 48
41 Chloƫ Cracknell W20 MAROC 64:04:00 50
42 Ruth Rhodes W75 SO 64:24:00 50
43 Ian Peirce M75 SARUM 64:26:00 49
44 Nick Nourse M55 NWO 64:38:00 47
45 Robin Smith M65 SO 64:46:00 42
46 Stefan Stasiuk M65 BKO 64:57:00 41
47 Paul Lane M60 BAOC 65:00:00 38
48 Paul Couldridge M45 SLOW 65:06:00 49
49 Richard Barrett M50 BAOC 65:16:00 48
50 Andy Jones M60 SLOW 65:18:00 36
51 Miriam Rosen W70 SROC 65:49:00 49
52 Jane Lambert W60 SO 66:01:00 45
53 James Clemence M60 SWOC 66:05:00 46
54 Karen Jones W55 SLOW 66:24:00 44
55 John Thompson M85 TVOC 66:35:00 47
56 Simon Errington M55 HH 67:00:00 45
57 Philip Eeles M65 SOC 67:07:00 34
58 Vesela Chokoeva W45 SLOW 67:33:00 46
59 Jill Emmerson W55 OD 67:53:00 42
60 Dorte Torpe Hansen W50 SLOW 67:53:00 46
61 Chris Hooker M55 SO 68:55:00 44
62 Clare Fletcher W75 BOK 69:10:00 49
63 Jim Prowting M70 TVOC 69:19:00 37
64 Michael James M60 BAOC 69:46:00 31
65 Hilary Simpson W80 OD 70:03:00 48
66 Karen Crawford W50 BOK 70:29:00 44
67 Christine Robinson W60 LOC 71:25:00 43
68 Di Turner W65 SO 71:59:00 46
69 Carol Sands W65 BOK 72:04:00 45
70 Ryan Elliot M20 SYO 72:04:00 49
71 Mike Frizzell M60 BADO 72:29:00 30
72 Richard Rae M70 BKO 72:47:00 36
73 Roger Baker M85 TVOC 72:56:00 48
74 J W PARFITT M75 BOK 73:17:00 48
75 Harry McMurtrie M20 DEVON 73:31:00 48
76 Alexander Mitchell M18 HOC 73:58:00 50
77 Andy Emmerson M60 OD 74:09:00 29
78 Neil Crickmore M55 SO 74:10:00 42
79 Susan Crickmore W55 SO 75:03:00 41
80 Andy MacGregor M80 BADO 75:14:00 46
81 Kerstin Mitchell W50 HOC 75:18:00 39
82 Tony Noott M80 BOK 75:42:00 45
83 Robyn Stanyon W50 SYO 75:55:00 38
84 Nick Green M55 GO 76:14:00 39
85 Chris McCartney M50 OD 76:18:00 48
86 Dave Smith M65 WCH 76:23:00 37
87 Roger Thetford M55 TVOC 76:30:00 38
88 Ian Byrne M60 SMOC 76:45:00 28
89 Anne Edwards W21 TVOC 77:25:00 49
90 Marie-Anne Fischer W55 TVOC 78:11:00 40
91 Laurence Townley M45 SN 78:49:00 46
92 Geoffrey Ellis M40 RAFO 79:14:00 48
93 Matthew Owen M50 BOK 80:00:00 46
94 Chris Virgo M70 DEVON 80:37:00 35
95 Katherine Pike W55 WIM 81:06:00 39
96 Colin Swallow M60 SN 81:18:00 25
97 Arthur Boyt M80 DEVON 82:12:00 44
98 David Battison M70 SARUM 82:43:00 33
99 Lesley Innes W60 BKO 83:46:00 41
100 Anne Tynegate W55 BADO 83:59:00 38
101 Sue Hallett W70 OD 85:23:00 46
102 Gill Sharp W60 SN 87:16:00 40
103 Derick Mercer M55 BKO 90:37:00 31
104 John Warren M80 WIM 91:37:00 43
105 Simon Kippin M50 TVOC 92:03:00 39
106 Allan Darwell M65 BOK 93:10:00 31
107 Gwen Tanner W60 BOK 93:22:00 34
108 David Rosen M65 SROC 94:48:00 30
109 Ian Phillips M60 NGOC 96:18:00 19
110 Rob Woods M50 RAFO 96:32:00 38
111 Ben Lonsdale M35 RAFO 96:59:00 46
112 Carolyn Dent W55 BOK 98:31:00 33
113 Ian Buxton M55 TVOC 98:33:00 37
114 Chris Poole M55 TVOC 99:13:00 26
115 Mike Elliot M65 MV 99:47:00 28
116 Ben Maliphant M21 BOK 100:01:00 48
117 Stefan Peykov M55 SLOW 100:21:00 36
118 Peter Martin M55 MV 102:22:00 24
119 Freda Peirce W75 SARUM 103:33:00 46
120 Greg Best M55 NGOC 103:44:00 23
121 Rob Hick M60 WSX 106:07:00 22
122 Dawn Figg W50 HH 106:51:00 35
123 Nicholas Jarvis M21 SO 111:59:00 46
124 Robert Finch M21 SOC 115:46:00 44
125 Matthew Pickering M21 SYO 116:18:00 43
126 Scott Collier M21 KERNO 121:47:00 42
127 Wah Kin Michael Lai M21 MWOC 126:00:00 40