Return to league table

 NameAge classClubTimeEvent Points
1 Eilidh Campbell W18 MAROC 00:46:49 50
2 Anna Harris W16 DEE 00:49:29 50
3 Rachel Brown W16 ESOC 00:49:40 49
4 Adam Conway M16 GO 00:49:40 50
5 Jim Bailey M16 BOK 00:51:52 49
6 Kirsty Campbell W18 MAROC 00:52:00 49
7 Joe Hudd M16 WCOC 00:52:03 48
8 Lizzie Stansfield W18 FVO 00:53:55 48
9 Scarlet Heap W16 SO 00:54:03 48
10 Sarah Dunn W50 MAROC 00:54:14 50
11 Andy Tivendale M70 MAROC 00:55:42 50
12 Niamh Hunter W20 WCOC 00:56:48 50
13 Ewan Musgrave M16 MAROC 00:56:56 47
14 Charlotte Somers-Cocks W55 LOC 00:57:58 50
15 Matthew Gooch M18 MAROC 00:58:05 50
16 Miriam Rosen W70 SROC 00:58:26 50
17 Evie Conway W18 AIRE 00:59:15 47
18 Laura King W20 EUOC 00:59:16 49
19 Joe Sunley M16 WCOC 01:00:15 46
20 Charlie Rennie M16 WCOC 01:01:11 45
21 Michael Napier M65 NOC 01:02:07 50
22 Duncan Robertson M18 ESOC 01:02:11 49
23 Janice Nisbet W65 ESOC 01:02:31 50
24 Emma Wilson W20 EUOC 01:02:58 48
25 David Robertson M55 CLYDE 01:03:22 50
26 Aimee Darley W16 GO 01:03:53 47
27 Steve Whitehead M65 EBOR 01:04:04 49
28 Sheila Strain W70 ELO 01:04:13 49
29 Katrina McGougan W18 BASOC 01:04:16 46
30 Euan Tryner M16 SYO 01:04:35 44
31 Lindsay Robertson W20 EUOC 01:04:48 47
32 Roger Goddard M45 FVO 01:04:53 50
33 Charlie Adams M55 SYO 01:05:08 49
34 Christine Kiddier W65 BL 01:06:09 49
35 David Godfree M45 FVO 01:06:24 49
36 Alison Cunningham W55 ESOC 01:06:39 49
37 Alice Wilson W18 CLYDE 01:06:51 45
38 Lesley Gomersall W55 GRAMP 01:07:09 48
39 Janine Inman W40 FVO 01:07:11 50
40 Dan Parker M55 BL 01:07:14 48
41 Inara Gipsle W65 TVOC 01:07:39 48
42 Ian Pyrah M75 ESOC 01:07:45 50
43 Sam Gomersall M55 GRAMP 01:08:14 47
44 Peter Tryner M45 SYO 01:08:39 48
45 Roger Coombs M60 MAROC 01:09:02 50
46 Ann Haley W55 INT 01:10:22 47
47 Jenny Blackwood W18 INVOC 01:10:40 44
48 Hazel Dean W55 FVO 01:10:41 46
49 Louise Longhurst W55 FVO 01:10:50 45
50 Mairi Eades W18 INT 01:10:53 43
51 Nicholas Lightfoot M55 SYO 01:10:55 46
52 Peter Gorvett M70 SYO 01:11:37 49
53 Jamie Goddard M16 FVO 01:11:47 43
54 Ben Stansfield M50 FVO 01:12:48 50
55 Joseph Wright M20 EUOC 01:12:49 50
56 Alistair Chapman M18 MAROC 01:12:57 48
57 John Tullie M60 RR 01:13:08 49
58 Iain Shepherd M55 INVOC 01:13:19 45
59 Daniel Gooch M45 MAROC 01:13:36 47
60 Ian Hamilton M55 GRAMP 01:13:42 44
61 Martin Ward M50 SYO 01:14:07 49
62 Roanne Lilley W20 ECKO 01:14:20 46
63 Trish Carmichael W70 TINTO 01:14:21 48
64 Susan Skinner W55 WCOC 01:14:34 44
65 Stephen Keyes M55 SN 01:14:40 43
66 Hector Haines M21 AROS 01:15:20 50
67 Mikhail Gryaznevich M65 TVOC 01:15:44 48
68 Duncan Harris M50 DEE 01:15:50 48
69 Keith Tonkin M60 BL 01:16:11 48
70 Peter Molloy M18 FVO 01:16:53 47
71 Amanda Crawshaw W45 SYO 01:16:55 50
72 Alastair Thomas M20 EUOC 01:16:59 49
73 Timothy Martland M55 MDOC 01:17:12 42
74 Neil McLean M75 GRAMP 01:17:18 49
75 Alasdair Pedley M20 EUOC 01:17:54 48
76 Richard Barrett M45 BAOC 01:18:33 46
77 Eddie Harwood M65 MOR 01:18:53 47
78 Eleanor Pyrah W75 ESOC 01:19:23 50
79 Maggie Scrugham W60 ESOC 01:19:45 50
80 Rosie Spencer W18 WCOC 01:20:04 42
81 Thomas Wilson M21 EUOC 01:20:10 49
82 Freddie Carcas M20 INT 01:20:12 47
83 Ifor Powell M50 BOK 01:20:32 47
84 Sally Lindsay W60 ESOC 01:21:20 49
85 Fay Walsh W21 EUOC 01:21:33 50
86 Graham Capper M60 LOC 01:21:53 47
87 Luke Graham M18 MAROC 01:23:46 46
88 Daniel Campbell M18 MOR 01:24:35 45
89 Robert Hickling M65 BASOC 01:24:44 46
90 Lorna Eades W50 INT 01:24:52 49
91 Alan Irving M50 WCOC 01:25:54 46
92 Frances Getliff W55 MAROC 01:26:01 43
93 Ben Goodwin M18 WCOC 01:26:30 44
94 Jon Cross M50 FVO 01:26:53 45
95 Ade Chapman M55 MOR 01:27:04 41
96 John Getliff M18 MAROC 01:27:26 43
97 Simon Filmore M60 LOC 01:27:45 46
98 Mark Holliday M60 FVO 01:27:54 45
99 Felix Wilson M20 EUOC 01:28:03 46
100 Fraser Purves M45 FVO 01:28:13 45
101 Trish Coombs W60 MAROC 01:28:15 48
102 Will Hensman M40 FVO 01:29:35 50
103 Peter Bray M21 SN 01:29:43 48
104 Christine Robinson W60 LOC 01:30:06 47
105 Beccy Osborn W45 FVO 01:30:09 49
106 Joshua Dudley M21 MAROC 01:30:33 47
107 Zoe Graham W20 SOLWAY 01:30:39 45
108 Ian Maxwell M55 RR 01:31:18 40
109 Ross Lilley M50 ECKO 01:31:58 44
110 Amber Graham W16 MAROC 01:32:18 46
111 Carys Thomas W16 WCOC 01:32:39 45
112 Steve Wilson M50 CLYDE 01:32:48 43
113 Pauline McAdam W60 RR 01:32:59 46
114 Ben Mather M16 LOG 01:33:07 42
115 Gary Longhurst M60 FVO 01:33:10 44
116 Paul Caban M55 INT 01:33:38 39
117 Al McCartney M16 CLYDE 01:33:45 41
118 Diane Jacks W50 WRE 01:34:35 48
119 Hazel Wright W21 MAROC 01:34:50 49
120 Alan Halliday M65 MOR 01:35:32 45
121 Judith Wood W55 PFO 01:35:37 42
122 Andy Robinson M65 LOC 01:35:54 44
123 Eliza Barrie W16 MAROC 01:35:58 44
124 Robert Lines M50 SO 01:37:09 42
125 Jamie Rennie M45 WCOC 01:37:24 44
126 Louise Adams W21 EUOC 01:38:03 48
127 Rachel Kirkland W45 INT 01:38:27 48
128 Helen Rowlands W50 GRAMP 01:38:33 47
129 Ian Ditchfield M60 MV 01:38:37 43
130 Stephen Richards M65 SELOC 01:39:43 43
131 Peter O'Hara M45 ESOC 01:41:01 43
132 Anne Stevenson W70 ESOC 01:41:12 47
133 Steve Dempsey M55 SYO 01:41:17 38
134 Alastair Dunlop M45 CLYDE 01:41:40 42
135 Isobel Cox W18 BASOC 01:41:55 41
136 Tim Morgan M21 EUOC 01:42:09 46
137 Clare Martin W55 MAROC 01:42:10 41
138 Andrew Llewellyn M21 FVO 01:42:49 45
139 Alistair Masson M21 EUOC 01:42:54 44
140 Will Heap M45 SO 01:42:58 41
141 Ben Breeze M20 WCOC 01:43:06 45
142 Ben Brown M18 ESOC 01:43:13 42
143 Nick Hale M60 MAROC 01:43:13 42
144 Colin Matheson M65 MOR 01:44:03 42
145 Oleg Chepelin M21 INT 01:44:35 43
146 Iain Embrey M21 SROC 01:44:35 43
147 Brian Yates M75 ESOC 01:44:45 48
148 Katrina McLeod W21 GRAMP 01:44:53 47
149 Scott Bailey M45 BOK 01:45:45 40
150 Dominic Dakin M18 SYO 01:47:06 41
151 Arthur Boyt M80 DEVON 01:47:43 50
152 John Mather M45 LOG 01:47:45 39
153 David Eades M50 INT 01:47:50 41
154 Duncan Grassie M35 SLOW 01:47:51 50
155 Caspian Richards M45 INT 01:47:58 38
156 Tereza Maria Rush W40 BOK 01:48:05 49
157 Finlay Todd M20 INVOC 01:48:25 44
158 Frances Wright W21 MAROC 01:48:29 46
159 Denise Wright W50 MAROC 01:48:38 46
160 Jessica Breeze W18 WCOC 01:48:40 40
161 Lynne Thomas W45 WCOC 01:49:17 47
162 Alan Bennett M50 MAROC 01:50:45 40
163 Steven Breeze M45 WCOC 01:50:59 37
164 Sarah Jones W21 ESOC 01:53:51 45
165 Deborah Goodwin W55 WCOC 01:56:50 40
166 Nigel Owens M50 SYO 01:57:19 39
167 David Rosen M65 SROC 01:58:14 41
168 Robin Strain M65 ELO 01:58:24 40
169 Kerstin Mitchell W50 HOC 01:58:34 45
170 Alexander Mitchell M18 HOC 01:59:56 40
171 Leslie Dalgleish M65 ESOC 02:00:31 39
172 Jonty Goodwin M16 WCOC 02:02:10 40
173 Jane Chisholm W35 BASOC 02:03:59 50
174 Arnis Saltums M21 STAG 02:04:26 41
175 Crawford Lindsay M60 ESOC 02:05:38 41
176 Paul Mather M40 MAROC 02:06:25 49
177 Stuart Graham M50 SOLWAY 02:09:09 38
178 Gordon Urquhart M40 GRAMP 02:17:02 48
179 Joe Taunton M21 NOC 02:18:27 40
180 John Emeleus M50 KFO 02:25:04 37
181 Fredrik Nordvall Forsberg M21 STAG 02:49:24 39
182 Kari Campbell M35 NATO 02:53:46 49