Return to league table

 NameAge classClubTimeEvent Points
1 James Hammond M16 FVO 00:18:23 50
2 Oliver Prince M16 SOS 00:20:24 49
3 Peter Molloy M20 FVO 00:21:05 50
4 Yolanda Hampshire Wright W16 NN 00:21:53 50
5 Flurry Grierson M20 DEVON 00:22:23 49
6 Matthew Gooch M20 EUOC 00:22:32 48
7 Lyra Medlock W16 WSX 00:22:40 49
8 Sam Hunt M16 FVO 00:22:45 48
9 Thomas Rollins M16 SN 00:22:54 47
10 Sam Griffin M18 GRAMP 00:23:03 50
11 Finlay Johnson M20 SROC 00:23:13 47
12 Conrad Reuber M16 SYO 00:23:20 46
13 Jocie Hilton W16 SN 00:23:22 48
14 Freya Tryner W16 SYO 00:23:22 48
15 Laurence Ward M16 INT 00:23:32 45
16 Ruth Gooch W16 MAROC 00:23:39 46
17 Oliver Tonge M20 BOK 00:23:43 46
18 Euan Tryner M18 SYO 00:23:46 49
19 Daisy Rennie W16 WCOC 00:23:48 45
20 Angus Ivory M18 INT 00:24:01 48
21 Alex Wetherill M20 WAOC 00:24:11 45
22 Freddie Lake M16 SBOC 00:24:13 44
23 John Tullie M65 RR 00:24:14 50
24 Adam Methven M18 BKO 00:24:19 47
25 Benjamin Squire M18 NOC 00:24:24 46
26 Imogen Pieters W18 SYO 00:24:27 50
27 Jim Bailey M20 BOK 00:24:33 44
28 Isaac Hunter M16 WCOC 00:24:44 43
29 Cate Matthew W16 SROC 00:24:44 44
30 Kate McLuckie W16 MOR 00:24:59 43
31 James Bryant M16 SYO 00:25:00 42
32 Alasdair Pedley M21 EUOC 00:25:04 50
33 Adam Barrie M18 MAROC 00:25:05 45
34 Joe Hudd M20 WCOC 00:25:21 43
35 Ewan Musgrave M18 MAROC 00:25:32 44
36 Angus Laird M16 INVOC 00:26:04 41
37 Daniel Heppell M16 WCOC 00:26:04 41
38 Joe Sunley M20 WCOC 00:26:06 42
39 Ciara Keen W16 SYO 00:26:13 42
40 Iris Macmillan W18 ECKO 00:26:19 49
41 Grace French W16 WIM 00:26:21 41
42 Lizzie Stansfield W20 EUOC 00:26:22 50
43 Isobel Howard W18 MOR 00:26:29 48
44 Philip Vokes M21 OD 00:26:38 49
45 Quentin Harding M60 CLARO 00:26:38 50
46 Peter Gorvett M75 SYO 00:26:38 50
47 Claire Ward W45 INT 00:26:45 50
48 Amelia Thompson W16 LOC 00:26:49 40
49 Rory Black M16 INVOC 00:26:49 39
50 Rachel Duckworth W20 DVO 00:26:50 49
51 Max Mobus M18 SYO 00:27:01 43
52 Deb Murrell W55 SROC 00:27:04 50
53 Ben Gostick M18 HH 00:27:28 42
54 Laura Brown W18 LOC 00:27:36 47
55 Sarah Dunn W50 MAROC 00:27:36 50
56 Jamie Goddard M18 FVO 00:27:37 41
57 Ruth Ker W55 CLARO 00:27:47 49
58 Ian Ditchfield M65 MV 00:27:51 49
59 Finlay Raynor M18 INVOC 00:27:53 40
60 Myrtle Ashworth W16 WCOC 00:27:55 39
61 David Peel M55 SYO 00:28:07 50
62 Janet Adams W55 SYO 00:28:13 48
63 Judith Wood W60 PFO 00:28:15 50
64 Helena Crutchley W55 HALO 00:28:27 47
65 Issy Sunley W18 WCOC 00:28:32 46
66 Rose Taylor W16 NGOC 00:28:43 38
67 Charlie Adams M55 SYO 00:28:44 49
68 Jenny Peel W50 SYO 00:28:49 49
69 Alice Wilson W20 CLYDE 00:28:56 48
70 Flora Jolly W16 HALO 00:29:05 37
71 Emils Ummers M18 SO 00:29:09 39
72 Emma Crawford W18 WCOC 00:29:11 45
73 Bronwen Doyle W55 SYO 00:29:13 46
74 Dominic Green M20 CLOK 00:29:13 41
75 Oscar Shepherd M18 INVOC 00:29:19 38
76 Keith Brown M60 ESOC 00:29:21 49
77 Emily Gibbins W18 AIRE 00:29:30 44
78 Scarlet Heap W20 SO 00:29:35 47
79 Rona Molloy W50 FVO 00:29:36 48
80 Maggie Soulsby W16 HH 00:29:39 36
81 Reuben Lawson M16 NGOC 00:29:39 38
82 John Duckworth M55 DVO 00:29:43 48
83 Tommy Heap M18 SO 00:29:48 37
84 Tim Tett M60 SYO 00:29:50 48
85 Peter Scott M18 LOC 00:29:56 36
86 Ben Stevens M35 INT 00:30:05 50
87 alice kemsley W18 BASOC 00:30:09 43
88 Martin Ward M55 SYO 00:30:13 47
89 jill smith W65 EBOR 00:30:22 50
90 Tom Cochrane M35 HH 00:30:22 49
91 Harry Bratcher-Howard M16 WIM 00:30:23 37
92 Christine Kiddier W70 BL 00:30:23 50
93 Jonathan Malley M21 MDOC 00:30:29 48
94 Janice Nisbet W65 ESOC 00:30:34 49
95 Sam New M21 NWO 00:30:37 47
96 Matthew Morris M18 SYO 00:30:43 35
97 Sam Todd M16 SYO 00:30:44 36
98 Roger Goddard M45 FVO 00:30:52 50
99 Jamie Connor M16 FVO 00:30:54 35
100 Emily Elms W18 BOK 00:31:10 42
101 Maja Robertson W16 ESOC 00:31:20 35
102 Daisy May McNamara W18 AYROC 00:31:29 41
103 Daniel Gooch M50 MAROC 00:31:33 50
104 Dil Wetherill M55 WAOC 00:31:35 46
105 Chris Rostron M75 MDOC 00:31:41 49
106 Ray Ward M45 INT 00:31:54 49
107 Mike Pedley M60 EPOC 00:32:00 47
108 Alexandra Garnett W16 SYO 00:32:02 34
109 Ann-Marie Duckworth W55 DVO 00:32:06 45
110 Paul Addison M65 DVO 00:32:16 48
111 Vanessa Lawson W50 NGOC 00:32:18 47
112 Steve Wilson M55 CLYDE 00:32:20 45
113 Andrew Quickfall M65 SROC 00:32:22 47
114 Janet Leake W60 EBOR 00:32:26 49
115 Dawn Goddard W55 FVO 00:32:29 44
116 Matilda KNOX CARTWRIGHT W16 BOK 00:32:30 33
117 Morag McLuckie W50 MOR 00:32:41 46
118 Alison Howe W50 SAX 00:32:44 45
119 Zoe Harding W21 INT 00:32:55 50
120 Stanley Heap M21 EUOC 00:32:58 46
121 Susan Stevens W65 AIRE 00:33:00 48
122 Jamie Rennie M50 WCOC 00:33:23 49
123 Marcia Bradbury W65 SYO 00:33:26 47
124 Charlotte Burton W16 INVOC 00:33:31 32
125 Maya Hampshire Wright W18 NN 00:33:43 40
126 Beccy Osborn W50 FVO 00:33:45 44
127 Catriona Chapman W18 MAROC 00:33:54 39
128 David Todd M55 SYO 00:33:59 44
129 Charles Mayes M55 CLOK 00:34:01 43
130 Judith Taylor W55 NGOC 00:34:03 43
131 Natalie Hawkrigg W50 BL 00:34:05 43
132 Will Heap M45 SO 00:34:11 48
133 Paul Hammond M45 FVO 00:34:12 47
134 Susannah Macmillan W50 ECKO 00:34:19 42
135 Matthew Bethell M16 NOR 00:34:32 34
136 Eva Humphreys W16 WCOC 00:34:32 31
137 Mark Chapman M55 SYO 00:34:35 42
138 Lucy Tonge W21 BOK 00:34:39 49
139 John Britton M70 MDOC 00:35:17 50
140 Matthew McCreadie M16 DEE 00:35:18 33
141 Scott Collier M35 KERNO 00:35:25 48
142 Jo McKendrick W55 SYO 00:35:34 42
143 Jo Matthew W45 SROC 00:35:40 49
144 Fiona Eades W18 INT 00:35:42 38
145 Christopher MacKenzie M21 CLOK 00:35:52 45
146 Simon Hunt M55 FVO 00:35:58 41
147 Ben Stansfield M50 FVO 00:36:03 48
148 Alex Matthew M18 SROC 00:36:15 34
149 John Methven M50 BKO 00:36:23 47
150 Austin Howe M16 SAX 00:36:41 32
151 Ben Bethell M40 NOR 00:36:47 50
152 William Ivory M50 INT 00:36:56 46
153 Kerina Lake W40 SBOC 00:37:00 50
154 Andy Robinson M65 LOC 00:37:10 46
155 Mark Saunders M60 BOK 00:37:21 46
156 Andy Lewsley M65 BL 00:37:22 45
157 Jenny Hammond W45 FVO 00:37:34 48
158 Nicholas Lightfoot M60 SYO 00:37:52 45
159 John Phizacklea M50 NATO 00:37:54 45
160 Thomas Dutton M21 NN 00:37:55 44
161 Craig Lucas M21 LOG 00:38:05 43
162 George Hare M55 NATO 00:38:13 40
163 Miriam Rosen W70 SROC 00:38:13 49
164 James Todhunter M40 SROC 00:38:16 49
165 Nick Green M45 NATO 00:38:20 46
166 Anne Edwards W21 LOC 00:38:21 48
167 Jonas Newey M18 MAROC 00:38:23 33
168 Chris Gibbins M50 AIRE 00:38:26 44
169 Brendon Howe M50 SAX 00:38:33 43
170 David Jolly M45 HALO 00:38:33 45
171 Christine Robinson W65 LOC 00:38:38 46
172 Sarah Darley W18 GO 00:38:41 37
173 Liam Green M18 CLOK 00:38:46 32
174 Chris Roberts M65 SROC 00:39:06 44
175 Elspeth Jolly W18 HALO 00:39:09 36
176 Katherine Bett W21 SN 00:39:11 47
177 Amy Lee-Jones W18 BOK 00:39:14 35
178 Ewan Bennett M18 MAROC 00:39:17 31
179 Scarlett Britain W16 MOR 00:39:18 30
180 Jane Carcas W55 INT 00:39:32 41
181 Allen Banister M65 NN 00:39:45 43
182 Jeremy Tonge M50 BOK 00:40:06 42
183 Helen Rennie W45 WCOC 00:40:14 47
184 Howard Leslie M60 WCOC 00:40:24 44
185 Barnaby Warren M21 NN 00:40:25 42
186 Chris Penny M60 AIRE 00:40:28 43
187 Julian Warren M55 NN 00:40:29 39
188 Andrew Kelly M60 CLARO 00:40:34 42
189 Herbie Ashworth M18 WCOC 00:40:39 30
190 Karen Blackburn W75 BL 00:40:40 50
191 Elizabeth Bedwell W21 NN 00:40:47 46
192 Douglas Henderson M70 RR 00:41:02 49
193 Julian Pieters M50 SYO 00:41:04 41
194 Pauline Tryner W50 SYO 00:41:08 41
195 Jolyon Medlock M45 WSX 00:41:11 44
196 Matthew Foskett M21 NN 00:41:14 41
197 Ranolph Whitehead M16 MAROC 00:41:22 31
198 Paul Taylor M70 CLOK 00:41:48 48
199 Joseph Green M21 NATO 00:41:57 40
200 Alex Crawford W50 WCOC 00:42:19 40
201 Paul Chapman M50 MAROC 00:42:30 40
202 Josie Stansfield W50 FVO 00:42:32 39
203 Rob Bailey M60 CLOK 00:42:49 41
204 Thomas Brownsort M21 ELO 00:42:55 39
205 Angela Darley W45 GO 00:43:09 46
206 Adam McCreadie M45 DEE 00:43:12 43
207 Jonty Cope M18 NATO 00:43:12 29
208 Alan Irving M55 WCOC 00:43:13 38
209 Lorraine Reuber W50 SYO 00:43:14 38
210 Kate Turner W45 SO 00:43:19 45
211 Nigel Wright M50 NN 00:43:36 39
212 Andrew Nicoll M80 NATO 00:44:29 50
213 Roy Bradley M75 CLOK 00:44:41 48
214 Peter Brownsort M60 ELO 00:44:54 40
215 James Garnett M50 SYO 00:45:06 38
216 Robert Cranston M55 RR 00:45:15 37
217 Judith Cudden W45 SYO 00:45:16 44
218 John Green M50 CLOK 00:45:24 37
219 Lesley Ward W50 SYO 00:45:26 37
220 Bridget Jardine W60 PFO 00:45:49 48
221 Alexander Soulsby M45 HH 00:46:43 42
222 Sally Heppell W45 WCOC 00:47:19 43
223 Christopher Petre M60 CLOK 00:48:12 39
224 Elizabeth Gardner W50 NATO 00:48:36 36
225 Jenny Gostick W55 HH 00:48:56 40
226 Isla Mathieson W55 CLOK 00:49:36 39
227 Rob Taylor M50 NGOC 00:49:37 36
228 Barry Harrison M80 CLOK 00:49:42 49
229 Janette McHendry W50 WCOC 00:49:51 35
230 Hannah Brown W20 NATO 00:49:59 46
231 Ruth Rhodes W80 SO 00:50:03 50
232 Sharon Bowes W50 CLARO 00:50:35 34
233 Kate Kilpatrick W50 FVO 00:50:46 33
234 Wendy Taylor W65 CLOK 00:51:34 45
235 Daniel Murphy M21 NN 00:52:30 38
236 Alexander Harding M21 CLARO 00:52:34 37
237 Vihra Staykova W16 NN 00:52:48 29
238 Hanne Robertson W50 ESOC 00:52:49 32
239 Anna Taylor-Brown W40 WCOC 00:53:06 49
240 Dave Peel M40 NN 00:53:38 48
241 Jennifer Arthur W21 CLOK 00:54:11 45
242 Sam McLoughlin M18 WCOC 00:54:37 28
243 Stan Johnston M85 LOC 00:54:43 50
244 Lazar Staykov M45 NN 00:54:56 41
245 Gerry Garvey M55 BL 00:55:02 36
246 Jane Yates W50 BL 00:55:39 31
247 Adam Kent M50 SYO 00:56:37 35
248 David Robertson M60 ESOC 00:56:41 38
249 Linda Kelly W65 CLARO 00:56:51 44
250 Richard Moss M80 BL 00:57:16 48
251 Ruth Harris W50 DEE 00:58:34 30
252 Tim Jenkins M50 NATO 00:59:49 34
253 Urszula Bronkowska W21 DFOK 01:01:10 44
254 Dick Whitworth M80 BL 01:03:43 47
255 Fred Miller M70 NATO 01:05:12 47
256 Brian Yates M75 ESOC 01:09:46 47
257 Michael Thompson M50 NN 01:14:44 33
258 Osmond Gardner M65 CLOK 01:16:09 42